Zabiegi w Pura Estetic

Nowa Generacja Anti -Aging

Przełomowy zabieg anti-aging i regeneracyjny z wykorzystaniem egzosomów ASCEplus to prawdziwy przełom w medycynie estetycznej i regeneracyjnej o wszechstronnym działaniu odmładzającym i naprawczym, w swoim składzie zawierają m.in. białka, lipidy, kwasy nukleinowe, czynniki wzrostu oraz inne metabolity.

W medycynie estetycznej wykorzystywane są w celu regeneracji i odmłodzenia skóry. Światowe badania pokazują zaskakujący potencjał w dermatologii, wspierającą w wielu wskazaniach w szczególności dla skór skłonnych do atopii czy z uszkodzoną barierą hydrolipidową. Egzosomy na świecie wykorzystywane są również wspierająco w różnych rodzajach łysienia.

Egzosomy to pęcherzyki zewnątrzkomórkowe o rozmiarach nanometrowych, które są najważniejszym mediatorem komunikacji międzykomórkowej i pełnią podwójną funkcję: regeneracji skóry oraz przeciwzapalną.

ZOBACZ CENNIK

Radiofrekwencja Mikroigłowa

Radiofrekwencja mikroigłowa to jednoczesne działanie znanych wcześniej zabiegów - radiofrekwencji (RF) i mezoterapii mikroigłowej (mikronakłuwania). 

RF to najnowsza technologia do liftingu skóry oparta na zasadzie działania fali radiowej, która w przypadku metody inwazyjnej dociera do wnętrza skóry za pomocą mikroigiełek, natomiast przy metodzie nieinwazyjnej działa tylko sama fala radiowa. Dzięki temu połączeniu możemy wykonywać zabiegi dla szerokiej gamy klientów.

Zabieg stosowany jest m.in w celach:

 • spłycanie zmarszczek oraz bruzd, szczególnie umiejscowionych w trudnych okolicach,
 • lifting skóry twarzy, szyi oraz brzucha – likwidacja wiotkiej skóry,
 • rozjaśnianie przebarwień
ZOBACZ CENNIK

Depilacja laserowa

Light Sheer Desre jest diodowym laserem dwugłowicowym, który trwale usuwa do 96% włosów. Wykorzystanie przez producenta opatentowanych rozwiązań, takich jak ChillTip i HIT, sprawia, że zabiegi wykonywane przy pomocy urządzenia są skuteczne, szybkie, niezwykle bezpieczne i bezbolesne. Parametry lasera pozwalają na prowadzenie depilacji wszystkich fototypów skóry.

ZOBACZ CENNIK

Mezoterapia igłowa

Zabieg polega na iniekcji kwasu hialuronowego oraz substancji odżywczych, takich jak witaminy, aminokwasy, mikroelementy czy peptydy biomimetyczne do skóry właściwej obszarów poddanych zabiegowi. Pokonanie bariery naskórkowej poprzez iniekcję pozwala na uzyskanie szybkich efektów rewitalizacyjnych. 

Fusion Mesotherapy to francuska marka medyczno - kosmetyczna dostarczająca mezo koktajle produkty do pielęgnacji około zabiegowej oraz urządzeń medycznych III klasy do zabiegów estetycznych spełniające wszelkie standardy jakości ISO 13485 bezpieczenstwa i skuteczności UE. 

Ampułki zawierają tylko czyste składniki aktywne bez konserwantów i składników chemicznych. 
Produkt jałowy i sterylny zalecany do mezoterapii igłowej i mezoterapii mikroigłowej medycznym urządzeniem Derma Fusion Pen o wysokiej jakości i efektywności w seriii zabiegowej do terapii  różnych problemów skóry.

Jalupro aminokwasowa terapia zastępcza. Długotrwała stymulacja receptorów w komórkach skóry. Poprawia gęstość i elastyczność skóry oraz odżywienie. To włoski produkt firmy Professional Dietetics. Tak skonstruowana formuła aminokwasów oraz wysokie stężenie kwasu hialuronowego pozwala dostarczyć skórze dokładnie tych składników, których potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania i rozwoju.

Produkt redukuje zmarszczki i zapobiega starzeniu się skóry, zapewnia optymalny stopień nawilżenia tkanek oraz tworzy swoiste rusztowanie w ich obrębie, czyniąc skórę bardziej elastyczna. Stymulator tkankowy po podaniu którego następuje  bio-rewitalizacja szczególnych obszarów skóry, które są najbardziej narażone na powstawanie głębokich zmarszczek i bruzd skóry twarzy, szyi i dekoltu.

Grecka gama innowacyjnych formuł do eksfoliacji SR (Slow Release) polegająca na powolnym uwalnianiu dyfundujących w głąb skóry molekuł hydroksykwasów nie naruszając genetyki skóry. Xapobiega powstawaniu niekontrolowanych odczynów i umożliwia bezpieczną całoroczną eksfoliacje. Formuła SR to mieszanki różnych stężeń i rodzajów hydroksykwasów i TCA.

 • formuła Slow Release  powolnego uwalniania się i przenikania kwasu do pierwszej odpowiedzi skóry
 • zachowanie genetyki i reprograming komórkowy
 • możliwość terapii łączonych 

Peptydowy preparat stosowany w terapii leczenia skóry głowy który wspomaga odrastanie włosów i zatrzymuje proces ich wypadania. Siedem odpowiednio dobranych peptydów połączonych z kwasem hialuronowym, które stymulują mikrokrążenie skóry głowy i odżywiają osłabione mieszki włosowe.

Zabiegi z zastosowaniem preparatu Dr Cyj Hair Filler pobudzają  krążenie i odżywiają owłosioną skórę głowy i mieszki włosowe oraz przyśpiesza porost włosów pielęgnując przy tym skórę głowy. Preparat podawany jest z ampułkostrzykawki metodą iniekcji w postaci mezoterapii igłowej.

Wskazania:

 • pacjenci z alopecją (łysieniem) hamowanie wypadania włosów
 • osoby z cienkimi przerzedzonymi włosami
 • po przeszczepie włosów w celu ich wzmocnienia
 • przyśpieszenie wzrostu włosa

Zabieg hamuje proces wypadania włosów działając na poziomie genów i DNA.

ZOBACZ CENNIK

Pielęgnacja biała

Biała kosmetyka to pielęgnacja ciała w sposób jak najbardziej naturalny. Nie ma tu miejsca na zabiegi, które naruszają skórę poprzez nakłuwanie, odsysanie czy ostrzykiwanie. Zasadą jest, że używany kosmetyk do aplikacji nie potrzebuje żadnych specjalistycznych urządzeń. Oczywiście dopuszczalne jest używanie szczotek do masażu, rollerów czy podobnych przyrządów, ale nie mogą one naruszać tkanki skóry a jedynie pomagają w przyswojeniu preparatów kosmetycznych.

Jak największa zgodność z naturą to hasło, które przyświeca rytuałom białej kosmetyki. Bogate w składniki odżywcze i skuteczne w działaniu kosmetyki dają gwarancję na stopniową poprawę stanu cery, skóry ciała czy włosów, ale jednocześnie powodują, że osiągnięty efekt będzie z pewnością dużo trwalszy niż przy zastosowaniu jedynie kolorowych kosmetyków do chwilowej poprawy wyglądu.

Francuska marka kosmetyków do pielęgnacji skóry oparta na produktach najwyższej jakości. Marka związana jest z kosmetyka profesjonalną w związku z tym kosmetyki są dostępne wyłącznie w gabinetach i instytucjach kosmetologicznych.

Wszystkie produkty Jean D’Arcel Cosmetique wytwarzane są zgodnie z dyrektywami GMP (zestaw standardów stosowanych podczas produkcji w branży kosmetycznej i farmaceutycznej) i zapewniają najwyższy poziom bezpieczeństwa co stanowi o ich nadzwyczajnej jakości. 
Produkty tej marki wciąż są udoskonalane dzięki czemu gamą kosmetyków staje się bogatsza ilościowo i jakościowo.

 • Linia Vegetalie powstała wyłącznie w oparciu o produkty pochodzenia roślinnego
 • Linia ArcelMED to linia z pogranicza kosmetologii i medycyny.

Kosmetyki tej marki przechodzą dokładną selekcję materiałów do produkcji oraz ich są ostrożnie przetwarzane uzyskując wysoki stopnień tolerancyjności i efektywności produktów Jean D’Arcel Cosmetique.

ZOBACZ CENNIK

Technika  polskiej marki posiada przełomową koncepcje o proaktywnym sprężeniu zwrotnym RSP, które nie tylko poprawia przenikanie składników aktywnych ale zwiększa ich potęciał działania na najgłębsze warstwy skóry. Jednocześnie preparat naprawia uszkodzenia warstwy rogowej skóry po inwazyjnych i miniinwazyjnych zabiegach kosmetycznych. 

Kosmetyki RSP (TM)
Nowatorska synchroniczna koncepcja działania kosmetyku na najgłębsze warstwy skóry, wykorzystująca 3 samopędzące się mechanizmy (Repair,Stimulate,Protekt) z których jeden jest siła napędowa drugiego.

MedEstelle proponuje 3 linie:

 • Iconic - biologiczna przebudowa skory
 • Premium - zaawansowana pielęgnacja Anti-Aging
 • Advanced - pielęgnacja Anti-Aging nakierowana na różne problemy skórne

Yonellle to Polska marka kosmetyków infuzyjnych  z technologia nanodysków „Skin penetrion revolution”.
Rewolucja w dostarczaniu składników aktywnych w głąb skóry. Ponadprzeciętną skuteczność kosmetyki infuzyjne YONELLE zawdzieczają NANODYSKOM, innowacyjnym nośnikom substancji aktywnych. Zastosowanie nanodysków to przełomowy sposób wspomagania wnikania składników w skórę chronionym światowym patentem farmaceutycznym i kosmetycznym. 
Yonelle to produkt do zabiegów medycyny estetycznej  MEDESTETIC.

Marka YONELLE proponuje nam duża gamę pielęgnacji domowej jak i profesjonalnych kosmetyków zabiegowych do każdego rodzaju skóry:

 • Diamond- luksus kobiety
 • Infusion - zastrzyk młodości z retinolem
 • Trifusion - kosmetyczny „mikrochirurg”
 • H2O Infusion - infuzyjne nawilżenie Anti-Aging
 • Metamorphosis- natychmiastowa poprawa wyglądu skóry.
ZOBACZ CENNIK

To polska marka kosmetyków profesjonalnych. Receptury powstają przy współpracy technologów i kosmetologów. Formuła każdego produktu jest dobrana naukowo z najwyższą precyzją i starannością składającą się ze sprawdzonych i przebadanych surowców kosmetycznych. Produkcja kosmetyków odbywa się zgodnie zgodnie z normami GMP (Good Manufacturing Practice).
Nieustannie niezmiennie marka podąża za potrzebami klientów pragnących zachować piękno i zdrowie skóry.

Marka posiada 3 linie:

 • Charmine Rose - pielęgnacja i kosmetyka profesjonalna
 • Charm Medi - peelingi chemiczne i preparaty specjalistyczne do terapii mikroiglowej o silnym wielokierunkowym działaniu, mającym na celu długotrwałą poprawę funkcji biologicznych skóry, optymalizacji jej fizjologi i poprawy wyglądu.
 • Charm Podo - preparaty przeznaczone do pracy każdego specjalisty pielęgnacji stóp.
ZOBACZ CENNIK

Peelingi medyczne

Peeling medyczny można zdefiniować jako bezpieczną alternatywę dla najbardziej inwazyjnych zabiegów chirurgicznych i traktować jako nieinwazyjny zabieg, mający na celu złuszczenie i wywołanie naturalnej odnowy naskórka, a czasami również głębszych warstw skóry.

Polega na naniesieniu na powierzchnię skóry preparatu z silnymi substancjami o działaniu złuszczającym i regenerującym. Peelingi medyczne mogą być uzupełnieniem innych zabiegów, takich jak redukcja zmarszczek mimicznych, wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym czy laseroterapia.

Mediderma to profesjonalna hiszpańska firma dermatologiczna. Specjalizuje się w produkcji dermokosmetyków do użytku profesjonalnego (Sesglicopeel, Salipeel, Melaspeel). Opracowana formuła liposomowa oparta jest na nanotechnologii.

Nananotechnologia to rozwiązanie dopasowane do potrzeb każdej skóry. Substancje czynne są transportowane w loposomach, kapsułkach o niezwykle małych rozmiarach, które są w stanie dotrzeć do źródła problemu.
Liposomy - niezwykle małe pęcherzyki zbudowane głównie z fosfolipidów. Budowa przypominają błony komórkowe. Przenoszą substancje aktywne i uwalniają je w miejscach docelowych . Chronią substancje w nich zamknięte i zapewniają większa stabilność formuły. Umożliwiają zastosowanie mniejszej ilości substancji czynnych przy zachowaniu wysokiego stopnia penetracji i kontrolowanym uwalnianiu.  

Peeling medyczne pozwalają nam działać na wielu problemach skórnych maja właściwości:

 • epitalizujące
 • przeciwzapalne
 • bakteriobójcze
 • przeciwtrądzikowe

Dermokosmetyki marki Mediderma wywołują przyśpieszoną odnowę komórkową warstw skóry w różnych celach. Są skuteczne, mało inwazyjne i pozwalają zachować zdrową skórę, bardziej piekną i bardziej odporną na procesy starzenia.

Marka proponuje peelingi w zależności od głębokości działania użytej substancji:

 • Powierzchniowe - powoduje zniszczenie warstwy rogowej i częściowo naskórka.
 • Średniogłębokie - powoduje całkowite zniszczenie naskórka oraz całkowite lub częściowe warstwy brodawkowej skóry.
 • Głębokie - wywołuje całkowite zniszczenie naskórka oraz skóry właściwej , ściągając aż do warstwy właściwej.

Marka proponuje również odsprzedażową markę kosmetyków Sesderma do pielęgnacji w domu aby odpowiednio zabezpieczyć i pielęgnować skórę po zabiegu profesjonalnym i pozwolić odpowiednio regenerować się skórze dzięki nim.

ZOBACZ CENNIK

Zabieg hybrydowy
„Hydro-Flash”

Oczyszczanie wodorowe połączone z rewitalizacją i fotostarzeniem. Ze względu na wspaniały efekt po zabiegowy może być stosowany również jako zabieg bankietowy.

Oczyszczanie wodorowe w połączeniu z preparatami marki medi+derma. Ferulac Clasic (peeling 12% ferulac i 5% floretyny) ma właściwości antyoksydacyjne, skutecznie neutralizuje wolne rodniki, wzmacnia działanie witaminy C i E.

Kolejne preparaty to aplikowany w trakcie zabiegu to C-Peel i Glowing powder (oparte w dużej mierze na witaminie C). Bierze duży udział w syntezie kolagenu, wyrównuje koloryt skóry, a także uiszczenia naczynia krwionośne .

Wypełniacze

Fillderma Fillers - technologia sieciowania 3D-GHA.

Wypełniacze Fillderma są produkowane przy zachowaniu rygorystycznych norm jakosci, z wykorzystaniem opatentowanej technologii sieciowania 3 D Growth Hyaluronic Acid ( 3 D-GHA).
System sieciowania z efektem biomodulatora. Wielopoziomowe wypełnianie i nawilżanie dzięki rożnym masom cząsteczkowym i wysokiemu stężeniu HA ( 25mg/ml).

 • VHMW 2 M Da wolumetria efekt napięcia , uniesienia
 • HMW 1 M Da elastyczność turgor wytrzymałości
 • LMW < 1 M Da nawilżenie efekt flash

e.p.t.q. 'Exquisite Technique" (Rewelacyjna Technika)

Bezpieczny surowiec farmaceutyczny (okulistyczny). Kwas hialuronowy o wysokiej czystości zapewnia długi czas działania i mniejszy obrzęk. Wysoka wiskoelastyczność  dla doskonałego efektu liftingu. Technologia homogenizacji cząsteczek dla precyzyjnego formowania. Brak pozostałości katalizatora chemicznego dzięki całkowitemu usieciowaniu. Aseptyczne środowisko produkcji. Endotoksyna mniej niż 0,1 EU/ml.
Minimalizacja bólu przy pH i osmolarność zbliżonej do tej w ludzkim ciele. Zoptymalizowana siła wstrzykiwania dla precyzyjnego efektu iniekcji.

Maksymalizacja wydajności usieciowaniu e.p.t.q. wdraża technologie 4CM (metoda poczwórnego usieciowania) która wykorzystuje zarówno chemiczne jak i fizyczne usieciowanie w celu zminimalizowania wkładu BDDE i osiągnięcia maksymalnej wydajności usieciowania oraz dla bezpiecznego i wiskoelastycznego ( wydajność i spoistość) żelu.

 • e.p..t.q. S 500 (HA 24mg/ml lidokaina 3%) podskórna warstwa nadokostna
 • e.p.t.q. S 300 (HA 24 mg/ml lidokaina 3%)  głęboka skóra właściwa 
 • e.p.t.q. S 100 ( HA 24 mg/ml lidokaina 3%) warstwa środkowa skóry
ZOBACZ CENNIK

Stymulatory tkankowe

Stymulatory tkankowe to preparaty do iniekcji, które mają za zadanie odbudować strukturę starzejącej się skóry. Ich celem jest odnowa i biorestrukturyzacja, co odbywa się poprzez silną stymulację fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny, czyli białek odpowiedzialnych za jędrność i gęstość skóry. To powoduje, że dzięki zastosowaniu stymulatorów tkankowych skórze zostaje przywrócona dawna elastyczność, gładkość i blask. Zmarszczki i przebarwienia przestają być widoczne, a twarz odzyskuje młody i promienny wygląd.

aesPlla®

Koreański preparat rekomendowany dla skóry powyżej 30 roku życia.

Zawarty w preparacie kwas L-Polimlekowy dzięki pełnej biokompatybilności oraz biodegradacji - stymuluje syntezę kolagenu i elastyny zagęszczając skórę oraz zwiększając jej objętość.

Pierwsze efekty można zaobserwować już po 4 tygodniach od zastosowania. Dzięki właściwościom biostymulującym preparat AesPLLa stopniowo redukuje zmarszczki i niedoskonałości skórne, zarówno głębokie bruzdy i fałdy jak również delikatne zmarszczki mimiczne. Zastosowanie:

 • redukcja zmarszczek,
 • stymulacja syntezy kolagenu,
 • przywrócenie objętości tkanek,
 • poprawa gęstości skóry,
 • poprawa konturu twarzy.

Nucleofill Strong

Preparat anti-aging do głębokiej odnowy i biorestrukturyzacji skóry.

Jest to biostymulator o trójkierunkowym mechanizmie działania. Otóż ten innowacyjny zabieg działa na trzech poziomach:

 • liftingu,
 • antyoksydacji,
 • nawilżenia.

Jest to niepowtarzalne, potrójne działanie na poziomie komórkowym, które daje efekt wyraźnego i długotrwałego odmłodzenia. Nucleofill Strong 1,5ml to synonim innowacyjnej biotechnologii w medycynie estetycznej i anti-agingu. Ta naukowo potwierdzona metoda biostymulacji skóry zawiera czyste polinukleotydy, które w trzykierunkowym mechanizmie pobudzają ją do odbudowy. Działanie preparatu:

 • biostymulacja,
 • lifting na poziomie komórkowym,
 • wytwarzanie kolagenu typu I
 • efekt głębokiej odnowy skóry
 • działanie antyoksydacyjne, zwalczające wolne rodniki
 • głębokie nawilżenie,
 • spłycenie zmarszczek,
 • poprawa kolorytu skóry.

GOURI CE (PCL)

Polikoprolakton, odmładza naszą skórę , poprzez syntezę kolagenu , która ulega osłabieniu w wyniku starzenia się skóry. Stymuluje fibroblastry do zwiększonej neokolagenazy zapewniając głęboki lifting, poprawę elastyczności skóry. Zastosowanie:

 • pogłębione fałdy marionetki,
 • pogłębione fałdy nosowo-wargowe,
 • promieniste zmarszczki wokół ust (zmarszczki palacza),
 • obniżone kąciki ust,
 • kurze łapki,
 • niewielkie blizny zanikowe w tym zmiany potrądzikowe,
 • powiększenie i modelowanie policzków,
 • poprawa owalu twarzy,
 • rewitalizacja,
 • poprawa elastyczności skóry,
 • naprężenie wiotczejącej i obwisłej skóry,
 • dla skóry każdego typu.

PROFHILO® H+L

Składa się ze stabilizowanych kompleksów hybrydowych HA o stężeniu – aż 64 mg, w tym:

 • L-HA, którego działanie skutkuje uruchomieniem kaskady naprawczej, regeneracyjnej skóry
 • H-HA są głównym komponentem rusztowania skóry i gęstości ECM matrixu (extracellular matrix).

Dzięki tym cząsteczkom uzyskujemy efekt wypełniający i plastyczny efekt modelujący. Bioremodeling PROFHILO® to koncepcja zabiegów, które neutralizują wiotkość skóry. Powolnie i długotrwale uwalniająca się z miejsca podania molekuła PROFHILO® przywraca utracony kontur twarzy. Preparat wygładza zmarszczki oraz liftinguje skórę, nadając jej sprężystość.

Stabilizowane kompleksy hybrydowe PROFHILO uruchamiają produkcję elastyny i kolagenu typu I,II,IV,VII. Wzmacniają i zagęszczają skórę, wygładzając zmarszczki oraz wysmuklając rysy twarzy. Dzięki wyselekcjonowaniu HA o stężeniu 64mg skumulowanego w jednej dawce, oraz zastosowaniu generacji sieciowania (stabilizacji termicznej) daje bardzo dobre efekty. Zastosowanie:

 • zwiększenie napięcia skóry
 • wzrost sprężystości
 • wysmuklenie rysów twarzy
 • neutralizacja chomiczków
 • przywrócenie konturu
 • wygładzenie zmarszczek
ZOBACZ CENNIK

Lumi Eyes to nowoczesny stymulator tkankowy dedykowany do zabiegów mezoterapii okolic oczu i doliny łez. Preparat odbudowuje uszkodzenia skóry właściwej za pomocą polinukleotydów, które wykazują działanie regenerujące. Efektem zastosowania Lumi Eyes jest intensywnie nawilżona i odmłodzona skóra bez objawów zmęczenia i zasinienia.

Zastosowanie:

 • intensywne nawilżenie,
 • redukcja płytkich zmarszczek,
 • poprawa elastyczności skóry,
 • naprężenie wiotczejącej i obwisłej skóry,
 • rewitalizacja okolicy oczu
ZOBACZ CENNIK

GEO EYES II TM to żel polinukleotydowy dedykowany do zabiegów redermalizacji skóry wokół oczu. Dzięki obecności polinukleotydów stanowi swoisty rekonstruktor kolagenu i elastyny, a także stymulator odbudowy tkanek.

Wyjątkowe działanie przeciwstarzeniowe GEO EYES II TM wynika z pobudzenia receptorów strukturalnych skóry do odtwarzania włókien podporowych skóry i uzupełniania defi cytów naturalnego kwasu hialuronowego, dzięki czemu silnie zagęszcza skórę i niweluje atrofię tkanek.

Antyoksydacyjne właściwości polinukleotydów dodatkowo neutralizują działanie wolnych rodników i zabezpieczają wrażliwą skórę wokół oczu przed degradacyjnym działaniem czynników egzogennych. Zastosowanie GEO EYES II TM pozwala na znaczącą korekcję i pojędrnienie stanu skóry, zniwelowanie zmarszczek oraz widoczną redukcję zasinień powieki dolnej.

ZOBACZ CENNIK