Zabiegi w Pura Estetic

Radiofrekwencja Mikroigłowa

Radiofrekwencja mikroigłowa to jednoczesne działanie znanych wcześniej zabiegów - radiofrekwencji (RF) i mezoterapii mikroigłowej (mikronakłuwania). 

RF to najnowsza technologia do liftingu skóry oparta na zasadzie działania fali radiowej, która w przypadku metody inwazyjnej dociera do wnętrza skóry za pomocą mikroigiełek, natomiast przy metodzie nieinwazyjnej działa tylko sama fala radiowa. Dzięki temu połączeniu możemy wykonywać zabiegi dla szerokiej gamy klientów.

Zabieg stosowany jest m.in w celach:

 • spłycanie zmarszczek oraz bruzd, szczególnie umiejscowionych w trudnych okolicach,
 • lifting skóry twarzy, szyi oraz brzucha – likwidacja wiotkiej skóry,
 • rozjaśnianie przebarwień
ZOBACZ CENNIK

Depilacja laserowa

Light Sheer Desre jest diodowym laserem dwugłowicowym, który trwale usuwa do 96% włosów. Wykorzystanie przez producenta opatentowanych rozwiązań, takich jak ChillTip i HIT, sprawia, że zabiegi wykonywane przy pomocy urządzenia są skuteczne, szybkie, niezwykle bezpieczne i bezbolesne. Parametry lasera pozwalają na prowadzenie depilacji wszystkich fototypów skóry.

ZOBACZ CENNIK

Mezoterapia igłowa

Zabieg polega na iniekcji kwasu hialuronowego oraz substancji odżywczych, takich jak witaminy, aminokwasy, mikroelementy czy peptydy biomimetyczne do skóry właściwej obszarów poddanych zabiegowi. Pokonanie bariery naskórkowej poprzez iniekcję pozwala na uzyskanie szybkich efektów rewitalizacyjnych. 

Fusion Mesotherapy to francuska marka medyczno - kosmetyczna dostarczająca mezo koktajle produkty do pielęgnacji około zabiegowej oraz urządzeń medycznych III klasy do zabiegów estetycznych spełniające wszelkie standardy jakości ISO 13485 bezpieczenstwa i skuteczności UE. 

Ampułki zawierają tylko czyste składniki aktywne bez konserwantów i składników chemicznych. 
Produkt jałowy i sterylny zalecany do mezoterapii igłowej i mezoterapii mikroigłowej medycznym urządzeniem Derma Fusion Pen o wysokiej jakości i efektywności w seriii zabiegowej do terapii  różnych problemów skóry.

Jalupro aminokwasowa terapia zastępcza. Długotrwała stymulacja receptorów w komórkach skóry. Poprawia gęstość i elastyczność skóry oraz odżywienie. To włoski produkt firmy Professional Dietetics. Tak skonstruowana formuła aminokwasów oraz wysokie stężenie kwasu hialuronowego pozwala dostarczyć skórze dokładnie tych składników, których potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania i rozwoju.

Produkt redukuje zmarszczki i zapobiega starzeniu się skóry, zapewnia optymalny stopień nawilżenia tkanek oraz tworzy swoiste rusztowanie w ich obrębie, czyniąc skórę bardziej elastyczna. Stymulator tkankowy po podaniu którego następuje  bio-rewitalizacja szczególnych obszarów skóry, które są najbardziej narażone na powstawanie głębokich zmarszczek i bruzd skóry twarzy, szyi i dekoltu.

Grecka gama innowacyjnych formuł do eksfoliacji SR (Slow Release) polegająca na powolnym uwalnianiu dyfundujących w głąb skóry molekuł hydroksykwasów nie naruszając genetyki skóry. Xapobiega powstawaniu niekontrolowanych odczynów i umożliwia bezpieczną całoroczną eksfoliacje. Formuła SR to mieszanki różnych stężeń i rodzajów hydroksykwasów i TCA.

 • formuła Slow Release  powolnego uwalniania się i przenikania kwasu do pierwszej odpowiedzi skóry
 • zachowanie genetyki i reprograming komórkowy
 • możliwość terapii łączonych 

Peptydowy preparat stosowany w terapii leczenia skóry głowy który wspomaga odrastanie włosów i zatrzymuje proces ich wypadania. Siedem odpowiednio dobranych peptydów połączonych z kwasem hialuronowym, które stymulują mikrokrążenie skóry głowy i odżywiają osłabione mieszki włosowe.

Zabiegi z zastosowaniem preparatu Dr Cyj Hair Filler pobudzają  krążenie i odżywiają owłosioną skórę głowy i mieszki włosowe oraz przyśpiesza porost włosów pielęgnując przy tym skórę głowy. Preparat podawany jest z ampułkostrzykawki metodą iniekcji w postaci mezoterapii igłowej.

Wskazania:

 • pacjenci z alopecją (łysieniem) hamowanie wypadania włosów
 • osoby z cienkimi przerzedzonymi włosami
 • po przeszczepie włosów w celu ich wzmocnienia
 • przyśpieszenie wzrostu włosa

Zabieg hamuje proces wypadania włosów działając na poziomie genów i DNA.

ZOBACZ CENNIK

Pielęgnacja biała

Biała kosmetyka to pielęgnacja ciała w sposób jak najbardziej naturalny. Nie ma tu miejsca na zabiegi, które naruszają skórę poprzez nakłuwanie, odsysanie czy ostrzykiwanie. Zasadą jest, że używany kosmetyk do aplikacji nie potrzebuje żadnych specjalistycznych urządzeń. Oczywiście dopuszczalne jest używanie szczotek do masażu, rollerów czy podobnych przyrządów, ale nie mogą one naruszać tkanki skóry a jedynie pomagają w przyswojeniu preparatów kosmetycznych.

Jak największa zgodność z naturą to hasło, które przyświeca rytuałom białej kosmetyki. Bogate w składniki odżywcze i skuteczne w działaniu kosmetyki dają gwarancję na stopniową poprawę stanu cery, skóry ciała czy włosów, ale jednocześnie powodują, że osiągnięty efekt będzie z pewnością dużo trwalszy niż przy zastosowaniu jedynie kolorowych kosmetyków do chwilowej poprawy wyglądu.

Francuska marka kosmetyków do pielęgnacji skóry oparta na produktach najwyższej jakości. Marka związana jest z kosmetyka profesjonalną w związku z tym kosmetyki są dostępne wyłącznie w gabinetach i instytucjach kosmetologicznych.

Wszystkie produkty Jean D’Arcel Cosmetique wytwarzane są zgodnie z dyrektywami GMP (zestaw standardów stosowanych podczas produkcji w branży kosmetycznej i farmaceutycznej) i zapewniają najwyższy poziom bezpieczeństwa co stanowi o ich nadzwyczajnej jakości. 
Produkty tej marki wciąż są udoskonalane dzięki czemu gamą kosmetyków staje się bogatsza ilościowo i jakościowo.

 • Linia Vegetalie powstała wyłącznie w oparciu o produkty pochodzenia roślinnego
 • Linia ArcelMED to linia z pogranicza kosmetologii i medycyny.

Kosmetyki tej marki przechodzą dokładną selekcję materiałów do produkcji oraz ich są ostrożnie przetwarzane uzyskując wysoki stopnień tolerancyjności i efektywności produktów Jean D’Arcel Cosmetique.

ZOBACZ CENNIK

Technika  polskiej marki posiada przełomową koncepcje o proaktywnym sprężeniu zwrotnym RSP, które nie tylko poprawia przenikanie składników aktywnych ale zwiększa ich potęciał działania na najgłębsze warstwy skóry. Jednocześnie preparat naprawia uszkodzenia warstwy rogowej skóry po inwazyjnych i miniinwazyjnych zabiegach kosmetycznych. 

Kosmetyki RSP (TM)
Nowatorska synchroniczna koncepcja działania kosmetyku na najgłębsze warstwy skóry, wykorzystująca 3 samopędzące się mechanizmy (Repair,Stimulate,Protekt) z których jeden jest siła napędowa drugiego.

MedEstelle proponuje 3 linie:

 • Iconic - biologiczna przebudowa skory
 • Premium - zaawansowana pielęgnacja Anti-Aging
 • Advanced - pielęgnacja Anti-Aging nakierowana na różne problemy skórne

Yonellle to Polska marka kosmetyków infuzyjnych  z technologia nanodysków „Skin penetrion revolution”.
Rewolucja w dostarczaniu składników aktywnych w głąb skóry. Ponadprzeciętną skuteczność kosmetyki infuzyjne YONELLE zawdzieczają NANODYSKOM, innowacyjnym nośnikom substancji aktywnych. Zastosowanie nanodysków to przełomowy sposób wspomagania wnikania składników w skórę chronionym światowym patentem farmaceutycznym i kosmetycznym. 
Yonelle to produkt do zabiegów medycyny estetycznej  MEDESTETIC.

Marka YONELLE proponuje nam duża gamę pielęgnacji domowej jak i profesjonalnych kosmetyków zabiegowych do każdego rodzaju skóry:

 • Diamond- luksus kobiety
 • Infusion - zastrzyk młodości z retinolem
 • Trifusion - kosmetyczny „mikrochirurg”
 • H2O Infusion - infuzyjne nawilżenie Anti-Aging
 • Metamorphosis- natychmiastowa poprawa wyglądu skóry.
ZOBACZ CENNIK

To polska marka kosmetyków profesjonalnych. Receptury powstają przy współpracy technologów i kosmetologów. Formuła każdego produktu jest dobrana naukowo z najwyższą precyzją i starannością składającą się ze sprawdzonych i przebadanych surowców kosmetycznych. Produkcja kosmetyków odbywa się zgodnie zgodnie z normami GMP (Good Manufacturing Practice).
Nieustannie niezmiennie marka podąża za potrzebami klientów pragnących zachować piękno i zdrowie skóry.

Marka posiada 3 linie:

 • Charmine Rose - pielęgnacja i kosmetyka profesjonalna
 • Charm Medi - peelingi chemiczne i preparaty specjalistyczne do terapii mikroiglowej o silnym wielokierunkowym działaniu, mającym na celu długotrwałą poprawę funkcji biologicznych skóry, optymalizacji jej fizjologi i poprawy wyglądu.
 • Charm Podo - preparaty przeznaczone do pracy każdego specjalisty pielęgnacji stóp.
ZOBACZ CENNIK

Peelingi medyczne

Peeling medyczny można zdefiniować jako bezpieczną alternatywę dla najbardziej inwazyjnych zabiegów chirurgicznych i traktować jako nieinwazyjny zabieg, mający na celu złuszczenie i wywołanie naturalnej odnowy naskórka, a czasami również głębszych warstw skóry.

Polega na naniesieniu na powierzchnię skóry preparatu z silnymi substancjami o działaniu złuszczającym i regenerującym. Peelingi medyczne mogą być uzupełnieniem innych zabiegów, takich jak redukcja zmarszczek mimicznych, wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym czy laseroterapia.

Mediderma to profesjonalna hiszpańska firma dermatologiczna. Specjalizuje się w produkcji dermokosmetyków do użytku profesjonalnego (Sesglicopeel, Salipeel, Melaspeel). Opracowana formuła liposomowa oparta jest na nanotechnologii.

Nananotechnologia to rozwiązanie dopasowane do potrzeb każdej skóry. Substancje czynne są transportowane w loposomach, kapsułkach o niezwykle małych rozmiarach, które są w stanie dotrzeć do źródła problemu.
Liposomy - niezwykle małe pęcherzyki zbudowane głównie z fosfolipidów. Budowa przypominają błony komórkowe. Przenoszą substancje aktywne i uwalniają je w miejscach docelowych . Chronią substancje w nich zamknięte i zapewniają większa stabilność formuły. Umożliwiają zastosowanie mniejszej ilości substancji czynnych przy zachowaniu wysokiego stopnia penetracji i kontrolowanym uwalnianiu.  

Peeling medyczne pozwalają nam działać na wielu problemach skórnych maja właściwości:

 • epitalizujące
 • przeciwzapalne
 • bakteriobójcze
 • przeciwtrądzikowe

Dermokosmetyki marki Mediderma wywołują przyśpieszoną odnowę komórkową warstw skóry w różnych celach. Są skuteczne, mało inwazyjne i pozwalają zachować zdrową skórę, bardziej piekną i bardziej odporną na procesy starzenia.

Marka proponuje peelingi w zależności od głębokości działania użytej substancji:

 • Powierzchniowe - powoduje zniszczenie warstwy rogowej i częściowo naskórka.
 • Średniogłębokie - powoduje całkowite zniszczenie naskórka oraz całkowite lub częściowe warstwy brodawkowej skóry.
 • Głębokie - wywołuje całkowite zniszczenie naskórka oraz skóry właściwej , ściągając aż do warstwy właściwej.

Marka proponuje również odsprzedażową markę kosmetyków Sesderma do pielęgnacji w domu aby odpowiednio zabezpieczyć i pielęgnować skórę po zabiegu profesjonalnym i pozwolić odpowiednio regenerować się skórze dzięki nim.

ZOBACZ CENNIK

Wypełniacze

Fillderma Fillers - technologia sieciowania 3D-GHA.

Wypełniacze Fillderma są produkowane przy zachowaniu rygorystycznych norm jakosci, z wykorzystaniem opatentowanej technologii sieciowania 3 D Growth Hyaluronic Acid ( 3 D-GHA).
System sieciowania z efektem biomodulatora. Wielopoziomowe wypełnianie i nawilżanie dzięki rożnym masom cząsteczkowym i wysokiemu stężeniu HA ( 25mg/ml).

 • VHMW 2 M Da wolumetria efekt napięcia , uniesienia
 • HMW 1 M Da elastyczność turgor wytrzymałości
 • LMW < 1 M Da nawilżenie efekt flash

e.p.t.q. 'Exquisite Technique" (Rewelacyjna Technika)

Bezpieczny surowiec farmaceutyczny (okulistyczny). Kwas hialuronowy o wysokiej czystości zapewnia długi czas działania i mniejszy obrzęk. Wysoka wiskoelastyczność  dla doskonałego efektu liftingu. Technologia homogenizacji cząsteczek dla precyzyjnego formowania. Brak pozostałości katalizatora chemicznego dzięki całkowitemu usieciowaniu. Aseptyczne środowisko produkcji. Endotoksyna mniej niż 0,1 EU/ml.
Minimalizacja bólu przy pH i osmolarność zbliżonej do tej w ludzkim ciele. Zoptymalizowana siła wstrzykiwania dla precyzyjnego efektu iniekcji.

Maksymalizacja wydajności usieciowaniu e.p.t.q. wdraża technologie 4CM (metoda poczwórnego usieciowania) która wykorzystuje zarówno chemiczne jak i fizyczne usieciowanie w celu zminimalizowania wkładu BDDE i osiągnięcia maksymalnej wydajności usieciowania oraz dla bezpiecznego i wiskoelastycznego ( wydajność i spoistość) żelu.

 • e.p..t.q. S 500 (HA 24mg/ml lidokaina 3%) podskórna warstwa nadokostna
 • e.p.t.q. S 300 (HA 24 mg/ml lidokaina 3%)  głęboka skóra właściwa 
 • e.p.t.q. S 100 ( HA 24 mg/ml lidokaina 3%) warstwa środkowa skóry
ZOBACZ CENNIK